Trwa ładowanie...
d1aidga

Żydzi protestują przeciw "Schodom do nieba"

Ambasada Izraela w Madrycie zaprotestowała przeciwko dziełu hiszpańskiego artysty Eugenio Merino, które wystawiono na Międzynarodowych Targach Sztuki Współczesnej Marco uznając, iż "zawiera obraźliwe dla Żydów i Izraelczyków elementy".

d1aidga
d1aidga

Kontrowersyjne dzieło zatytułowane "Schody do nieba" przedstawia leżącego na ziemi, modlącego się Araba, na nim klęczącego księdza katolickiego, na którego ramionach stoi rabin. Obok widać karabin, z którego lufy wystaje siedmioramienny świecznik menora i gwiazda Dawida.

Artysta zapewnił, że "nikogo nie chciał urazić, a jedynie ukazać, ze celem jest Bóg". - To jest wieża, wszyscy mają księgi religijne w dłoniach i akceptują religie drugiego - powiedział.

Jak dodał - wydaje się, iż wszystkie tematy religijne są obraźliwe i nie można ich poruszać. Nie wiem, czy w ogóle można mówić o religii. Artysta wyraził gotowość wycofania dzieła z targów sztuki.

Zdaniem Ambasady Izraela w Madrycie, "wolność słowa i wolność artystyczna służą czasami jako przykrywka do wyrażania uprzedzeń lub są czystą prowokacją".

Dzieło zostało już zakupione przez belgijskiego kolekcjonera .

d1aidga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1aidga
Więcej tematów