Trwa ładowanie...
d3vkfyb

Zwolnili żołnierzy e-mailem, potem przeprosili

38 brytyjskich żołnierzy, tym jeden służący w Afganistanie, nieoczekiwanie otrzymało wymówienia ze służby e-mailem, czego w armii się nie praktykuje. Minister obrony Liam Fox przeprosił za to i wszczął dochodzenie.

d3vkfyb

Żołnierzy w stopniu chorążego powiadomiono, że cięcia wydatków rządowych obejmują również armię i musi ona szukać oszczędności.

Ten wcześniej nie praktykowany sposób obchodzenia się z personelem wojskowym odbił się szerokim echem. Tym bardziej, że ledwie dzień wcześniej w armii potwierdzono, że 1/4 kadetów RAF-u po ukończeniu szkolenia nie zostanie zatrudniona w siłach powietrznych.

W e-mailu dano żołnierzom 12 miesięcy wypowiedzenia. Wszyscy mają za sobą co najmniej 20 lat służby i są zatrudnieni w armii na ciągłym kontrakcie, odnawianym automatycznie. Jeden z nich, według tabloidu "The Sun", pełni służbę w Afganistanie.

Minister obrony Liam Fox, wypowiadając się we wtorek w Izbie Gmin, przeprosił za sposób traktowania personelu wojskowego. Taki sposób - powiedział - jest "nie do przyjęcia". Zasugerował jednak zarazem, że decyzja w sprawie zwolnień będzie utrzymana w mocy.

Prawidłowa procedura wymaga osobistej rozmowy dowódcy z żołnierzem i listownego powiadomienia na dalszym etapie.

d3vkfyb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vkfyb
Więcej tematów