Trwa ładowanie...
dp7fqkk
x-news/TVN 24IAR

Zbigniew Brzeziński: Ukraińcy powinni walczyć

- Przyszłość Ukrainy zależy w dużym stopniu od samych Ukraińców - powiedział Zbigniew Brzeziński w wywiadzie dla telewizji CNN. Według Brzezińskiego, Ukraińcy uzyskają znaczącą pomoc Zachodu tylko wtedy, jeśli zbrojnie przeciwstawią się Rosji.
Share
dp7fqkk

Brzeziński powiedział, że jeśli Ukraińcy nie będą walczyć z Rosją - jak to miało miejsce na Krymie - to Zachód nie udzieli im zbyt dużej pomocy. - Gdy zdecydują się na opór, to prawdopodobnie będą przegrywać krok po kroku. Jeśli jednak ten opór się utrzyma, to Zachód, czy tego chce czy nie, będzie pod rosnącą presją opinii publicznej, by pomóc Ukraińcom - zaznaczył.

Brzeziński dodał, że pomoc USA i Zachodu nie musi polegać na wysłaniu na Ukrainę wojsk, ale uzbrojenia. - Szczerze mówiąc taki scenariusz może być konieczny i nie powinniśmy się tego bać - mówił Brzeziński. Dodał, że jeśli Ukraińcy będą wiedzieć, iż Ameryka im pomoże, to wzrośnie prawdopodobieństwo ich zbrojnego oporu. To z kolei sprawi, że Rosjanie dwa razy pomyślą, zanim podejmą decyzję o inwazji.

dp7fqkk

Podziel się opinią

Share
dp7fqkk
dp7fqkk
Więcej tematów