WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
wypadek

Zapałowski zastąpi Adwenta w PE

Andrzej Zapałowski, który podczas wyborów do
Parlamentu Europejskiego uzyskał kolejny wynik na liście Ligi
Polskich Rodzin w okręgu podkarpackim, zastąpi zmarłego w
niedzielę europosła LPR Filipa Adwenta. Pogrzeb deputowanego odbędzie się w czwartek, 30.06., o godz. 15.00 na cmentarzu parafialnym w Grodzisku Mazowieckim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Po ogłoszeniu przez przewodniczącego PE wygaśnięcia mandatu, z powodu śmierci, marszałek Sejmu ogłasza decyzję o obsadzeniu mandatu. Według ordynacji wyborczej, mandat przypada kolejnej, według otrzymanych głosów, osobie na okręgowej liście wyborczej - powiedział dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Rzeszowie Roman Ryniewicz.

Zapałowski w ubiegłorocznych wyborach do PE był liderem listy LPR w okręgu podkarpackim. Zdobył 25.010 głosów. Wyprzedził go jednak startujący z drugiej pozycji Filip Adwent, na którego głosowało 28.311 osób.

Pochodzący z Przemyśla Zapałowski ma 39 lat. Skończył historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie oraz prawo na filii UMCS w Rzeszowie. Jest doktorem nauk wojskowych w zakresie bezpieczeństwa narodowego.

WP

W latach 1986-90 był szefem Niezależnego Zrzeszenia Studentów na krakowskiej WSP. Przez wiele lat związany był z Konfederacją Polski Niepodległej.

Był posłem na Sejm poprzedniej kadencji, z listy Akcji Wyborczej Solidarność. Z AWS wystąpił po roku, gdyż - jak twierdził - nie zgadzał się z forsowaną przez ten klub reformą administracyjną kraju. Zapałowski pracuje jako nauczyciel historii w zespole szkół oddziałów integracyjnych w Przemyślu. Wchodzi w skład Rady Politycznej LPR.

Adwent zmarł w niedzielę po południu w warszawskim szpitalu. 18 czerwca został ciężko ranny w wypadku drogowym, do jakiego doszło w Grójcu (Mazowsze). Dziś zmarła 79-letnia matka Filipa Adwenta poszkodowana w tym samym wypadku. To już szósta ofiara tej tragedii. W zderzeniu trzech samochodów koło Grójca zginęli także córka i ojciec deputowanego oraz dwie osoby z drugiego samochodu osobowego.

Na pojazdy najechała ciężarówka. Kierowca, który prawdopodobnie zasnął za kierownicą, nie odniósł poważniejszych obrażeń.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP