Trwa ładowanie...
dgdwsdt
dgdwsdt

Zamiast UE - USA?

Zdaniem prezesa Unii Polityki Realnej Janusza
Korwin-Mikkego niedopuszczalne jest prowadzenie przez rząd Polski
kampanii za Unią Europejską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dgdwsdt

Skandaliczną rzeczą jest prowadzić przez rząd kampanię za Unią Europejską. Rząd jest władzą wykonawczą i nie ma prawa mieć własnej polityki. To jest niedopuszczalne - mówił w czwartek w Łodzi Korwin-Mikke podczas konferencji prasowej.

Przypomniał, że UPR jest przeciwna wstąpieniu Polski do UE. Jego zdaniem, nadszedł czas, aby Polacy odpowiedzieli sobie wyraźnie na pytanie - czy stanąć po stronie USA i jego sojuszników, czy po stronie Unii Europejskiej.

Naszym zdaniem powinniśmy stanąć po stronie USA, bo Ameryka była naszym sojusznikiem w dwóch wojnach światowych, a Niemcy niekoniecznie. Niemcy mają zainteresowanie niektórymi ziemiami polskimi, a Amerykanie nawet nie wiedzą, że taki problem istnieje - powiedział prezes UPR.

dgdwsdt

Odniósł się też do wcześniejszych wypowiedzi premiera Leszka Millera, który powiedział, że jeżeli referendum w sprawie przystąpienia Polski do UE zostanie przegrane, to rząd powinien podać się do dymisji. To nie będzie problem dymisji, to będzie problem postawienia "europejczyków" przed Trybunałem Stanu - powiedział.

Według szefa UPR obie strony - zarówno zwolenników jak i przeciwników Unii Europejskiej powinny mieć taki sam czas w telewizji. Tymczasem - jak twierdzi - cała rządowa telewizja działa na rzecz UE, a jej przeciwnicy nic nie mogą powiedzieć, a ewentualnie do wypowiedzi dopuszcza się tylko wariatów.

Korwin-Mikke przyjechał do Łodzi na spotkanie ze studentami jednej z łódzkich uczelni oraz wziąć udział w organizowanym przez UPR happeningu, w którym odegrane zostaną trzy scenki dotyczące ubezpieczeń społecznych, opieki medycznej oraz biurokracji.

Organizatorzy happeningu zapowiedzieli m.in., że w trakcie imprezy zaprezentowane zostaną trzy żywe świnki ubrane w garnitury, które symbolizować mają aktualną klasę polityczną. (and)

dgdwsdt

Podziel się opinią

Share

dgdwsdt

dgdwsdt
Więcej tematów