Trwa ładowanie...
d3gszr3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zakończył się strajk pilotów Lufthansy

O godz. 23 w piątek zakończył się sześciogodzinny strajk pilotów Lufthansy. Ze względu na akcję protestacyjną niemieckie linie lotnicze musiały odwołać 218 lotów z lotniska we Frankfurcie nad Menem - podała agencja dpa, powołując się na przewoźnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lufthansa musiała odwołać 218 lotów z lotniska we Frankfurcie nad Menem
Lufthansa musiała odwołać 218 lotów z lotniska we Frankfurcie nad Menem (PAP/EPA, Fot: Frank Rumpenhorst)
d3gszr3

Skutkami strajku, zorganizowanego przez związek zawodowy Cockpit, dotkniętych zostało 26 tys. pasażerów. Rzecznik Lutfhansy Andreas Bartels powiedział, że udało się pomimo wszystko uniknąć chaosu. 14 tys. pasażerów zmieniło rezerwację na inny lot.

Piloci Lufthansy przerwali pracę w godz. 17-23. Frankfurt to największy niemiecki port lotniczy.

Podłożem strajku był spór płacowy. Cockpit domaga się, by Lufthansa utrzymała dotychczasowe zasady wypłacania pilotom z funduszu firmy świadczeń przedemerytalnych, z których zaczynają oni korzystać przeciętnie w wieku 59 lat - co pracodawca chce podnieść stopniowo do średnio 61 lat. Z przyczyn zdrowotnych piloci największego niemieckiego przewoźnika mogą zakończyć pracę już w wieku 55 lat.

W ramach tej samej akcji protestacyjnej w ubiegły piątek przez sześć godzin strajkowali piloci należących do Lufthansy tanich linii Germanwings. Odwołano wtedy 116 z ich 164 przewidzianych rozkładem połączeń, co dotknęło około 15 tys. pasażerów.

d3gszr3

Podziel się opinią

Share

d3gszr3

d3gszr3
Więcej tematów