Trwa ładowanie...
dnfnvwe
zwierzęta
18-09-2003 16:30

Zagórny oskarżony

Jeden z liderów rolniczej Solidarności Marian Zagórny został oskarżony o grożenie urzędnikom wojewody wrocławskiego i znęcanie się nad zwierzęciem. Akt oskarżenia trafił do sądu we Wrocławiu. Zagórnemu grozi do 3 lat więzienia.

dnfnvwe

Cała sprawa dotyczy lutowej demonstracji w Urzędzie Wojewódzkim. Kilkudziesięciu rolników przyniosło ze sobą świnię, którą chcieli podarować wojewodzie. "Zwierzę było popędzane, zmuszane do przebywania w nienaturalnej pozycji. Jego ryj pomalowano na czerwono, a zad na zielono" - pisze w akcie oskarżenia prokurator. Przytacza też opinię lekarza weterynarii, który przesłuchany jako świadek stwierdził, że zwierzę było w stanie silnego pobudzenia wywołanego stresem. A to groziło jego zejściem - czytamy w akcie oskarżenia. Napisano w nim także, że świnia niesiona przez rolników przeraźliwie krzyczała.

Rolnicy przyszli do Urzędu Wojewódzkiego, bo domagali się odpowiedzi na swoje żądania. Prokuratura oskarżyła też Mariana Zagórnego o grożenie podpaleniem siedziby Urzędu Wojewódzkiego.

Rolniczy lider nie przyznaje się do zarzutów. Twierdzi, że to nie on groził użyciem koktajli Mołotowa i nie on znęcał się nad zwierzęciem nazwanym później Rebelią. (iza)

dnfnvwe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnfnvwe
Więcej tematów