Trwa ładowanie...
d1qtib5
IAR

Włochy: odznaczenia dla bohaterów

Nielegalny imigrant, który uratował tonącą w Tybrze kobietę, policjantka tropiąca pedofilów w internecie, zakonnica pomagająca kobietom - ofiarom przemocy i były więzień obozu zagłady. To niektóre z osiemnastu osób, odznaczonych dziś Orderem Zasługi Republiki Włoskiej przez prezydenta Sergio Mattarellę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włochy: odznaczenia dla bohaterów
(WP, Fot: Robert Kulig)
d1qtib5

Odznaczenia przyznane osobom, które można uznać za bohaterów naszych czasów, są wyrazem wiary prezydenta w przyszłość Republiki Włoskiej - poinformował Kwirynał.

Doceniony został heroiczny gest kobiety-podoficera, która ocaliła życie innym żołnierzom podczas ataku talibów w Afganistanie, a także codzienna działalność i praca innych osób. Ratują one życie uchodźcom docierającym do Europy drogą morską, pomagają kobietom i dzieciom - ofiarom przemocy domowej i zajmują się niepełnoprawnymi w szkole.

Wśród odznaczonych jest też lekarz, który zaraził się ebolą w Afryce, gdzie pracował jako wolontariusz oraz wielodzietna rodzina z północy Włoch, która udzieliła gościny sześciu uchodźcom, uratowanym w pobliżu Lampedusy.

d1qtib5

Podziel się opinią

Share

d1qtib5

d1qtib5
Więcej tematów