Trwa ładowanie...
d1753ei
polski
25-04-2002 13:27

Wkrótce obrady Episkopatu Polski

Od 29 kwietnia do 2 maja odbędą się w Warszawie obrady 317. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Mają dotyczyć przygotowań do sierpniowej wizyty papieża Jana Pawła II w Polsce oraz integracji Polski z Unią Europejską.

d1753ei
d1753ei

Jak poinformował w czwartek rzecznik episkopatu o. Adam Schulz, w konferencji wezmą udział przedstawiciele konferencji episkopatów z: Austrii, Białorusi, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Włoch.

Biskupi będą starali się dokonać pogłębionego spojrzenia na problematykę europejską w kontekście toczącej się dyskusji nad Unią Europejską. Będą starali się też wysłuchać opinii przedstawicieli Konferencji Episkopatów z krajów europejskich, którzy uczestniczyć będą w obradach, na temat przyszłości jednoczącej się Europy - powiedział rzecznik.

Podczas obrad biskupi polscy mówić będą także o planach budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. 2 maja uczestnicy konferencji wezmą udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod Świątynię Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich. Udział w uroczystości wezmą także przedstawiciele najwyższych władz państwowych z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim.

Ponadto hierarchowie Kościoła w Polsce omówią problemy związane z opieką duszpasterską Polonii.

Zdaniem rzecznika Episkopatu, biskupi zajmą się także sprawą stałej formacji kapłanów, zwłaszcza tym, w jaki sposób pomagać kapłanom wzrastać w ich wiedzy intelektualnej i duchowej już po otrzymaniu święceń kapłańskich. Zapoznają się też ze stanem przygotowań do ogłoszenia w dniu 16 maja św. Andrzeja Boboli patronem Polski. (miz)

d1753ei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1753ei
Więcej tematów