Trwa ładowanie...
dyzg5aj
IAR
samochody

Winiety i co dalej?

Dzięki winietom, czyli opłatom za poruszanie się po sieci dróg, budżet zdobędzie pieniądze, które pozwolą na uzyskanie dodatkowych środków z zagranicy na budowę autostrad - twierdzi Tadeusz Suwara, dyrektor dróg krajowych i autostrad.
Share
dyzg5aj

Gość radiowych Sygnałów Dnia uważa, że dzięki winietom, proponowanym w projekcie ustawy o budowie i eksploatacji dróg krajowych, wkład budżetu w budowę autostrad zwiększy się dwukrotnie, przez co Polska będzie mogła ubiegać się o podwojenie zagranicznych środków na realizację tych inwestycji.

Tadeusz Suwara podkreślił, że projekt ustawy o opłatach winietowych przewiduje, że uzyskane z nich pieniądze w całości zostaną przeznaczone na budowę dróg. Rozmówca Polskiego Radia zaznaczył równocześnie, że obecnie nie płacimy podatku drogowego, który został zlikwidowany w 1997 roku.

Tadeusz Suwara przyznał, że 180 złotych, bo tyle ma wynosić całoroczna opłata, to sporo, ale obejmuje ona wszystkie drogi w kraju. Dodał, że bardziej opłaca się zapłacić raz, niż, na przykład, płacić 10 złotych za przejazd krótkim kawałkiem autostrady Kraków-Katowice. Gość Sygnałów Dnia podkreślił, że winiety będą musieli wykupić nie tylko Polacy, ale wszyscy, którzy poruszają się po naszych drogach. Do tego - jak zaznaczył - zobowiązuje nas prawo unijne. (kw)

dyzg5aj

Podziel się opinią

Share
dyzg5aj
dyzg5aj
Więcej tematów