Trwa ładowanie...
d7djp1h
wagary

Wielkopolska policja kontroluje wagarowiczów

Wielkopolscy policjanci - od poniedziałku do końca roku szkolnego - kontrolować będą miejsca, w których najchętniej przebywają wagarowicze. Akcja ma uchronić uczniów przed przestępczością.

Share
d7djp1h

Przez cały miesiąc wielkopolscy policjanci wraz ze strażnikami miejskimi i gminnymi będą zwracać szczególną uwagę na nieletnich przebywających poza szkołami. Szczególnie kontrolowane będą salony gier komputerowych, place zabaw, parki, kąpieliska, dworce kolejowe i autobusowe oraz okolice kin - poinformował w poniedziałek kom. Jarosław Szemerluk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Analiza policyjnych danych statystycznych wykazuje, że wiele wykroczeń przeciw prawu popełnionych przez nieletnich zdarza się podczas wagarów. Na miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego ilość wagarowiczów wzrasta. Niektórym uczniom wydaje się, że pod koniec roku nie muszą już chodzić do szkoły - dodał Szemerluk.

Podczas wagarów nieletni dokonują przestępstw, ale stają się też ich ofiarami. Najczęściej napadają na nich rówieśnicy, ale mogą stać się też ofiarami osób o skłonnościach pedofilskich czy dilerów narkotyków.

Policjanci będą legitymowali nieletnich. W przypadku stwierdzenia, że uczeń wagaruje policjanci zawiadamiać będą szkołę lub rodziców. W skrajnych przypadkach np. wielokrotnego ujawnienia wagarów, czy przejawiania zdemoralizowania uczniów - powiadamiać będziemy sądy rodzinne- dodał komisarz Szemerluk.(miz)

d7djp1h

Podziel się opinią

Share
d7djp1h
d7djp1h
Więcej tematów