Trwa ładowanie...
d1lvx03
szkoła
10-06-2005 15:30

Wiekowe liceum

Mówią o sobie "Reytaniacy", a wśród nich jest Andrzej Zoll, Janusz Onyszkiewicz i Andrzej Rosiewicz. Absolwenci VI liceum imienia Tadeusza Reytana obchodzą stulecie istnienia swojej szkoły.

Share
d1lvx03

Minister edukacji Mirosław Sawicki, również "Reytaniak", podkreśla doskonałą atmosferę szkoły, przyjazną dla ucznia. Z ministrem zgadzają się uczniowie. Są dumni, że mogą uczyć się w szkole, która ma jedną z najdłuższych historii w Warszawie. Uczennice Reytana zapowiadają przyjazd absolwentów, rozsianych już po całym świecie.

Jutro na terenie szkoły, odbędzie się wielki bal na 3 tysiące absolwentów. Niektórzy w szkole byli już dziś. Kolegów z byłej klasy próbował odnaleźć m.in. Stefan Friedmann. Aktor powiedział, że dzięki takim spotkaniom odzyskuje się młodość.

Inni absolwenci szukali swoich nauczycieli. Andrzej Rosiewicz odnalazł swoją nauczycielkę łaciny. Pamięta ją jako "prawdziwą Rzymiankę sprzed 2 tysięcy lat", dzięki czemu wiarygodnie uczyła swojego przedmiotu.

Główne uroczystości w liceum Reytana odbędą się jutro (11 czerwca). Ponad 3 tysiące absolwentów najpierw weźmie udział we mszy świętej w kościele na Mokotowie, a potem czeka ich bal do białego rana.

d1lvx03
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lvx03
d1lvx03
Więcej tematów