Trwa ładowanie...
d3ftmue

Wiedźmin rusza w piątek

W piątek na ekrany kin wejdzie film fantasy
Marka Brodzkiego pt. "Wiedźmin", inspirowany opowiadaniami
Andrzeja Sapkowskiego.

Share
d3ftmue

Bohaterem filmu jest wymyślony przez Sapkowskiego twór Wiedźmin o imieniu Geralt. Odebrany jako chłopiec rodzicom został w wyniku skomplikowanych przemian i mutacji przygotowany do zabijania potworów zagrażających ludziom.

Geralt miał być doskonałą maszyną do zabijania, ale okazuje się, że w przeciwieństwie do innych wiedźminów potrafi kochać. Główną rolę gra Michał Żebrowski.

Wielbiciele prozy Sapkowkiego, którzy początkowo protestowali przeciwko obsadzeniu Żebrowskiego w roli wojownika Geralta, zmienili zdanie, gdy zobaczyli go po charakteryzacji - postarzonego, z ufarbowanymi włosami, i z oczami wyglądającymi dzięki soczewkom, jak oczy wilka.

Żebrowski przygotowywał się do tej roli ćwicząc aikido 6 godzin dziennie.

d3ftmue

Nawet ci którzy krytykują scenariusz filmu i efekty komputerowe, chwalą grę Żebrowskiego, który stworzył zupełnie inną postać od dotychczas zagranych ról.

W roli ukochanej Geralta występuje Grażyna Wolszczak . W filmie grają też Zbigniew Zamachowski, Ewa Wiśniewska, Maciej Kozłowski i Andrzej Chyra. Autorem muzyki jest Grzegorz Ciechowski. Pod scenariuszem, początkowo autorstwa Michała Szczerbica, teraz podpisują się także reżyser Marek Brodzki oraz producent Lew Rywin.

13 odcinkowy serial o Wiedźminie który powstawał równocześnie z filmem kinowym, będzie można zobaczyć za rok.(ck)

d3ftmue
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ftmue
Więcej tematów