Trwa ładowanie...

Skandal! Faceci się całują!

ZTM kazał "ocenzurować" plakat?

Skandal! Faceci się całują!
d4bkewc
d4bkewc

Na warszawskich ulicach pojawiły się plakaty filmu "Trzy" Toma Tykwera. Reżyser, który otrzymał m.in. nominację do Złotego Lwa w Wenecji. Film opowiada historię wieloletniej pary Simona i Hanny, którzy zakochują się w tym samym mężczyźnie. Dzieło wzbudziło sporo kontrowersji. Podobnie jak i reklamujący go plakat - znajduje się na nim zdjęcie całujących się mężczyzn.

Plakat filmu "Trzy" miał być rozwieszony w środkach komunikacji miejskiej. Za dystrybucję plakatu w autobusach odpowiadała w tym przypadku firma AMS i to ona kontaktowała się z ZTM-em w tej sprawie. Zwrócili się do firmy, która plakat zaprojektowała, by (tak powiedział portalowi WawLove przedstawiciel firmy Vivarto) na prośbę ZTM-u odsunąć na zdjęciu mężczyzn od siebie. Tak, by nie było wrażenia, że się całują. O sprawie poinformowł na swoim profilu w FB magazyn "Replika"

Czyżby cenzura? Zadzwoniliśmy do ZTM-u

- Otrzymujemy skargi od pasażerów na różne reklamy. Np. akcja ZTM-u i Policji "nie daj się zrobić w jajo" ostrzegająca przed kieszonkowcami została uznana za homofobiczną, bo na plakacie była pisanka czy reklama wybielacza, która rzekomo była profanacją krzyża. Stąd jesteśmy uwrażliwieni i spytaliśmy się firmy AMS czy jest inna wersja plakatu. Gdybyśmy jej nie otrzymali, niewykluczone że poszłaby wersja pierwotna. Nie było żadnej cenzury - powiedział nam Paweł Olek z biura prasowego.

d4bkewc

To bardzo dziwne co mówi rzecznik ZTM, bowiem jego kolega z biura prasowego, Konrad Klimczak mówił wczoraj mediom, że "ZTM poprosił o modyfikację plakatu". Któremu z rzeczników ZTM-u wierzyć?

Joanna Grabowska, przedstawicielka firmy Vivarto, dystrybutora filmu powiedziała portalowi WawaLove:

- Firma AMS przekazała nam informację że Zarząd Transportu Miejskiego zgodził się na umieszczenie plakatów do filmu, ale pod jednym warunkiem, że odsuniemy od siebie całujących się mężczyzn. Nie mieliśmy innej, alternatywnej wersji plakatu.

Oficjalnego pisma, pomiędzy AMS, ZTM i Vivarto w sprawie całujących się mężczyzn oczywiście nie ma.

Co sądzicie o sprawie? Czy powinno się "cenzurować" plakaty, które wzbudzają kontrowersje? Czy ZTM ma prawo do "modyfikacji"?

d4bkewc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bkewc
Więcej tematów