Trwa ładowanie...

Są wstępne wyniki referendum!

Lokale wyborcze zamknęły się o 21:00

Są wstępne wyniki referendum!
d2wb24m
d2wb24m

* Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zostanie odwołana, frekwencja była zbyt niska* - na taki rezultat referendum wskazują wstępne wyniki głosowania. Wśród głosujących przeważająca większość (93,8%) była za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz, 6,2% przeciw. Z sondażu TNS Polska sprzed lokali wyborczych wykonanego dla TVN i TVP wynika, że frekwencja wyniosła 27,2%. Żeby referendum uznane było za ważne wystarczyłoby 29,1% uprawnionych. Badanie przeprowadzono przed 150 losowo wybranymi lokalami. Na oficjalne wyniki musimy poczekać do jutra.

Na kartach do głosowania znalazło się tylko jedno pytanie:*Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Hanny Beaty Gronkiewicz-Waltz Prezydenta m.st. Warszawy przed upływem kadencji?* *Komisje wyborcze były otwarte dzisiaj od godziny 7:00 do 21:00. Do tego momentu od północy z piątku na sobotę obowiązywała cisza referendalna.**__*

* Referendum w Warszawie odbywało się w 863 okręgach.* 810 to obwody stałe, a 53 obwody odrębne. Na tę drugą grupę składało się 29 komisji znajdujących się w szpitalach, 18 w domach pomocy społecznej i 6 w zakładach karnych i aresztach.

d2wb24m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wb24m
Więcej tematów