Trwa ładowanie...
d44vesa

W sobotę koniec spisu powszechnego

W sobotę kończy się trwający od 21 maja spis powszechny ludności i mieszkań oraz spis rolny. Rzecznik prasowy Głównego Urzędu Statystycznego Wiesław Łagodziński przypomniał w piątek w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że spis jest przedsięwzięciem ważnym społecznie i zarówno rachmistrz, jak i gminne biuro starali się przekonać o tym te osoby, które odmawiały zgody na udzielenie rachmistrzowi informacji.

d44vesa
d44vesa

Rachmistrzów bardziej życzliwie przyjmowali mieszkańcy małych miasteczek i wsi, niż dużych miast. Najwięcej problemu sprawiło spisywanym pytanie o głowę rodziny. Spore emocje wzbudziło też pytanie o narodowość

Wiesław Łagodziński przypomniał, że w spisie uczestniczyło ponad 172 tysiące rachmistrzów. Uruchomiono też specjalną telefoniczną infolinię. GUS odbierał codziennie setki telefonów, dotyczących spisu.

Rzecznik GUS potwierdził, że w związku ze spisem powszechnym nieznacznie spadła stopa bezrobocia, gdyż osoby zatrudnione jako rachmistrzowie byli wyrejestrowani jako bezrobotni.

Pełne wyniki spisu będą znane w listopadzie. Wstępnych wyników można jednak oczekiwać już we wrześniu - październiku. (mag)

d44vesa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44vesa
Więcej tematów