Trwa ładowanie...
d1x8yuf
usa
26-07-2008 00:05

USA zapłacą nam za Jałtę?

Ludowcy chcą utrzeć nosa kongresmenom, którzy upominają się o rekompensaty dla właścicieli utraconego w Polsce mienia. Posłowie apelują, by kongresmeni wezwali amerykański rząd do wyrównania nam krzywd, jakie ponieśliśmy na skutek podziału Europy dokonanego przy udziale Amerykanów w Jałcie - pisze "Rzeczpospolita".

d1x8yuf
d1x8yuf

Ludowcy postanowili nie zostawiać bez odpowiedzi wniosku amerykańskich kongresmenów, którzy zgłosili projekt rezolucji wzywającej polski rząd do zwrotu lub wypłaty odszkodowań za mienie żydowskie pozostawione po wojnie w Polsce.

W sejmowym klubie ludowców powstał projekt uchwały, który ma być odpowiedzią na roszczeniową postawę amerykańskich kongresmenów. Posłowie apelują, by wezwali swój rząd do wyrównania nam krzywd, jakie ponieśliśmy na skutek podziału Europy dokonanego przy udziale Amerykanów w Jałcie. W projekcie jest mowa o tym, że przychodzi pora, by i Polska otrzymała rekompensaty podobne do tych, jakie otrzymały po wojnie kraje zachodnioeuropejskie w ramach planu Marshalla.

Na końcu posłowie zobowiązują nasz rząd, by tak uzyskaną od Amerykanów pomoc przeznaczył na wyrównanie roszczeń.

d1x8yuf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x8yuf
Więcej tematów