Trwa ładowanie...
d1wvips

USA: raport o terroryzmie

Liczba ataków terrorystycznych na świecie w ubiegłym roku wzrosła o 8% w porównaniu z rokiem 1999 - poinformował Departament Stanu w swoim dorocznym raporcie, poświęconym zwalczaniu terroryzmu na świecie. W ubiegłym roku doszło do 423 ataków terrorystycznych, w których zginęło 19 obywateli amerykańskich.

Share
d1wvips

Na czarnej liście Departamentu Stanu państw aktywnie wspierających działalność grup terrorystycznych znalazło się 7 krajów: Iran, Irak, Kuba, Libia, Syria, Sudan i Północna Korea. To ostatnie państwo zostało umieszczone na liście z powodu udzielenia schronienia ekstremistom z Japońskiej Armii Czerwonej, którzy w 1970 roku porwali do Phenianu samolot japońskich linii lotniczych. Dodatkowo eksperci Departamentu Stanu, uzasadniając swoją decyzję o umieszczeniu Północnej Korei na liście państw wspierających terroryzm, przytoczyli doniesienia o rzekomej sprzedaży przez władze Północnej Korei broni dla grupy islamskich fundamentalistów, działających na Filipinach.

W raporcie, który stanowi podstawę do ukarania państw wspierających terroryzm amerykańskimi sankcjami gospodarczymi, wymieniono też 28 organizacji terrorystycznych, z tego 13 działających na Bliskim Wschodzie. (aso)

d1wvips
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wvips
d1wvips
Więcej tematów