Trwa ładowanie...
d8k6lpz

USA: koniec DV-2003


31 października w południe (czasu wschodniego wybrzeża) kończy się w Ketucky Consular Center przyjmowanie wniosków do kolejnej loterii wizowej Diversity Immigrant Visa Lottery, dzięki której 3850 Polaków może otrzymać amerykańskie wizy imigracyjne.

Share
d8k6lpz

Tylko zwycięzcy loterii zostaną powiadomieni o wygranej. Informacje o wybraniu przez komputer powinny nadejść do szczęśliwców między kwietniem a czerwcem 2002.

Zawiadomienie o wygranej nie oznacza jeszcze przyznania wizy. W ubiegłych latach Departament Stanu zawiadamiał aż 90 tysięcy kandydatów na limit 50 tys. wiz. Wizy będą przyznawane w kolejności wylosowania, a każda z zarejestrowanych osób otrzyma informacje o miejscu w kolejce. W miarę "wykruszania się" kandydatów z początku listy szansę na otrzymanie wizy otrzymają osoby z dalszymi numerami. Wszystko zależeć więc będzie od tempa załatwiania formalności.

"Zielone karty" z programu DV-2003 zostaną rozdzielone dopiero w roku budżetowym 2003, czyli między 1 października 2002, a 30 września 2003 roku.

Prawnicy imigracyjni ostrzegają, że z udziałem w loterii nie należy więc wiązać poważniejszych planów. Nie powinno się też rezygnować z innych możliwości legalizacji pobytu w USA. (pr)

d8k6lpz

Podziel się opinią

Share
d8k6lpz
d8k6lpz
Więcej tematów