Trwa ładowanie...
d4l06r1
d4l06r1

Unia Wolności: wycofać Korwina!

Unia Wolności zaapelowała do Platformy Obywatelskiej o wycofanie kandydatury Janusza Korwin-Mikkego z list Bloku Senat 2001. UW określiła współpracę z osobą o tak kontrowersyjnych przekonaniach jako niemożliwą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4l06r1

Relacja prasowa dotycząca spotkania Korwin-Mikkego z wrocławianami budzi w nas oczywisty sprzeciw. Uważamy, iż wychwalanie polityki gospodarczej Adolfa Hitlera w mieście, które na mocy jego rozkazów omal nie zostało zrównane z ziemią, jest zachowaniem skandalicznym - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez wiceszefa UW Władysława Frasyniuka i wrocławskiego kandydata Bloku Senat 2001 Jacka Ossowskiego.

Z poparcia Platformy lider UPR Janusz Korwin-Mikke ma kandydować do Senatu z Wrocławia w ramach Bloku Senat 2001.

Kontrowersyjna wypowiedź kontrowersyjnego polityka. Korwin-Mikke: "Za Hitlera było lepiej" - to tytuł artykułu w Wieczorze Wrocławia. W dzienniku napisano też, że lider UPR mówił: 70 lat temu rządził we Wrocławiu Adolf Hitler i podatki były dużo mniejsze. On wyzyskiwał Polaków mniej niż obecna władza.

d4l06r1

Po całej sytuacji, która miała miejsce we Wrocławiu, rozmawialiśmy z Januszem Korwin-Mikke, który zapewnił nas, że jego wypowiedź została zniekształcona i że podejmie kroki prawne w tej sprawie - mówił Maciej Grabowski, szef biura prasowego Platformy. Do czasu wyjaśnienia sprawy Platforma nie będzie zajmować stanowiska - zaznaczył.

UW napisała w oświadczeniu, że nie może się zgodzić na to, aby otoczony powszechnym zaufaniem urząd senatora objęła osoba sympatyzująca ze zbrodniczym systemem faszystowskim. Unia zaznacza, że nie jest to pierwsza wypowiedź pana Korwin-Mikke gloryfikująca okres totalitarnych rządów hitlerowskich. (and)

d4l06r1

Podziel się opinią

Share

d4l06r1

d4l06r1
Więcej tematów