Trwa ładowanie...
d123otm

Umowa IACS z Hewlett Packard

Aleksander Bentkowski prezentuje aneks do umowy (PAP/P. Rybarczyk)
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisała z firmą Hewlett Packard aneks do umowy na wprowadzenie systemu IACS.

d123otm
d123otm

Strony zgodziły się, że 18% należnej zapłaty agencja zatrzyma do czasu zatwierdzenia systemu przez Unię Europejską.

Hewlett-Packard zgodził się też obniżyć cenę końcową kontraktu o 5 mln euro. Ostatecznie agencja zapłaci za wykonanie systemu 38,5 mln euro za część informatyczną - poinformował prezes agencji Aleksander Bentkowski na wtorkowej konferencji prasowej.

Prezes powiedział też, że Hewlett-Packard zgodził się również na wliczenie 6 mln euro, jakie agencja zapłaciła już za część nieinformatyczną, do ostatecznego rozliczenia kontraktu.

Umowę w sprawie budowy systemu IACS Agencja podpisała z HP w połowie 2001 roku. Składała się ona z dwóch części. Pierwsza, warta 67,3 mln euro, dotyczyła budowy samego systemu. Druga związana była z jego trzyletnią obsługą, która miała kosztować 105 mln euro.

d123otm

W listopadzie 2001 roku Komisja Europejska stwierdziła, że przy budowie IACS wystąpiły nieprawidłowości i wstrzymała dalsze finansowanie programu. W lutym 2002 roku rząd nakazał UOP, urzędowi kontroli skarbowej oraz NIK zbadanie sprawy budowy systemu.

System IACS służy do gromadzenia informacji na temat wielkości upraw rolników i stanu hodowli w poszczególnych gospodarstwach. Na tej podstawie będzie wiadomo, jakiej wielkości dopłaty bezpośrednie należeć się będą rolnikom. Funkcjonowanie systemu umożliwiającego identyfikację i rejestrację zwierząt jest też niezbędne w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywności. (an, ej)

d123otm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d123otm
Więcej tematów