Trwa ładowanie...
d45my7n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Twitter z nowym szefem od 1 lipca

Dick Costolo po niemal 5 latach zrezygnował z funkcji dyrektora wykonawczego (CEO) serwisu społecznościowego Twitter. Od 1 lipca popularnym na całym świecie mikroblogiem pokieruje jeden z jego założycieli Jack Dorsey.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Twitter z nowym szefem od 1 lipca
(PAP/EPA, Fot: SEBASTIEN NOGIER)
d45my7n

O zmianach w kierownictwie Twittera poinformowano w czwartek wieczorem w poście na oficjalnym blogu serwisu oraz w komunikacie prasowym. Jak podkreślono Costolo pozostanie jednak członkiem zarządu serwisu.

Jak podaje agencja AFP, przyczyną dymisji Costolo są rozczarowujące wyniki finansowe firmy. Według danych z kwietnia Twitter odnotował w pierwszym kwartale br. stratę netto w wysokości ponad 162 mln dolarów.

Nowy szef serwisu w oświadczeniu podkreślił, że "przyszłość należy do Twittera w dużej mierze dzięki poświęceniu i wizji Dicka Castolo". 38-letni Dorsey będzie kierował Twitterem do czasu znalezienie nowego dyrektora wykonawczego.

d45my7n

Costolo dołączył do zespołu popularnego mikrobloga we wrześniu 2009 roku, dwa lata po tym jak sprzedał Google'owi firmę FeedBurner. W październiku 2010 roku został dyrektorem generalnym w miejsce Evana Williamsa, jednego ze współzałożycieli serwisu.

Twitter powstał w 2006 roku i zyskał ogromną popularność na całym świecie. Wspólnie z Dorseyem i Williamsem założył go Biz Stone, który obecnie pełni funkcję dyrektora kreatywnego serwisu. 7 listopada 2013 Twitter zadebiutował na giełdach Wall Street.

Twitter jest chętnie wykorzystywany przez osoby publiczne, w tym m.in. przez polityków, celebrytów, czy dziennikarzy. Swoje profile na Twitterze mają także instytucje państwowe, firmy, gazety, ośrodki naukowe i medyczne itp. Swoje konto w serwisie posiadają m.in. prezydent USA Barack Obama i papież Franciszek.

Zobacz także: Aplikacja podbijająca Twittera

d45my7n

Podziel się opinią

Share

d45my7n

d45my7n
Więcej tematów