ycipk-1mg6l6
ycipk-1mg6l6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

TVP wcale nie nagrodzona

Nieporozumieniem nazwała prezes Europejskiej
Unii Nadawców (EBU) informację, jakoby organizacja ta przyznała
TVP tytuł najlepszej stacji publicznej w Europie. "Taka nagroda
nie została przyznana" - napisał Arne Wessberg w liście do
Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1mg6l6

Sprostowała, że "to, co w istocie zrobiła" EBU podczas obrad swego Zgromadzenia Telewizyjnego w Amsterdamie na początku kwietnia, to "wyrażenie uznania TVP za wybitne osiągnięcia w 2002 roku". Ocena - jak wyjaśnia Wessberg - jest mierzona na podstawie opracowanego przez EBU Strategicznego Systemu Informacyjnego.

System uwzględnia takie wskaźniki jak: stabilność finansowa (w tym wzrost przychodu, kontrola kosztów i celów planowania), odnowienie i utrzymanie widowni, aktywny rozwój technologii cyfrowej, zapewnienie najważniejszych programów publicznych (takich jak programy informacyjne, kulturalne, edukacyjne, dziecięce i dokumentalne) oraz "osiągnięcia rynkowe w wysoko konkurencyjnym środowisku".

Swoje wyjaśnienia prezes EBU przekazała w odpowiedzi na list SDP, które wyraziło zdumienie nagrodą przyznaną przez EBU TVP krytykowanej w Polsce za upolitycznienie i komercjalizację oferty. Informację o przyznaniu TVP tytułu "najlepszej stacji publicznej w Europie" podała sama telewizja, wykorzystując ten tytuł na swoich planszach reklamowych. Ze zdziwieniem przyjęli ją obserwatorzy w Polsce. Tym bardziej że wcześniej Europejska Unia Nadawców nie przyznawała takich nagród. Sama TVP podawała, że przyznana została ona po raz pierwszy.

ycipk-1mg6l6

SDP w liście do EBU zwracało uwagę, że TVP to "hybryda telewizji politycznej i komercyjnej", gdzie panuje "atmosfera serwilizmu i kompletnego zastraszenia", a wartościowe, "misyjne" pozycje są zepchnięte na godziny najmniejszej oglądalności.

Stowarzyszenie napisało też m.in., że prezes TVP Robert Kwiatkowski jest "poważanie zamieszany" w tzw. aferę Rywina, a o jego zawieszenie apelowała sejmowa komisja śledcza badająca sprawę. "Teraz, gdy pozycja prezesa TVP Roberta Kwiatkowskiego jest poważnie zagrożona skandalami, które przedstawiliśmy powyżej, nadużywa on faktu przyznania TVP nagrody przez EBU do obrony swoich partykularnych interesów. Było to jaskrawo widoczne 10 kwietnia na ekranach naszych telewizorów" - oceniło SDP w liście do EBU.

Komitet Telewizyjny EBU, który przyznaje wyróżnienia stacjom, składa się z wybranych przedstawicieli niektórych stacji europejskich. Od 1999 roku zasiada w nim Maciej Domański, pełniący w TVP funkcję dyrektora Biura Współpracy z Zagranicą.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1mg6l6

ycipk-1mg6l6
ycipk-1mg6l6