Trwa ładowanie...
dvlapgx

Tupolew wraca do Polski. Kiedy?

Po ponad dwóch latach od katastrofy pod Smoleńskiem rozpoczęły się przygotowania do sprowadzenia do Polski wraku samolotu TU 154M. Do Rosji dotarła grupa polskich ekspertów, która ma zająć się techniczną stroną operacji. Na razie data przekazania Polsce wraku nie jest znana.

Share
dvlapgx

Grupa ekspertów w poniedziałek rozpocznie prace w Smoleńsku, gdzie znajduje się wrak samolotu. W jej skład wszedł prokurator wojskowy, dwóch biegłych oraz specjaliści z zakresu logistyki i transportu. Grono ekspertów reprezentuje zarówno Sztab Generalny Wojska Polskiego, jak i Żandarmerię Wojskową, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych oraz Centrum Koordynacji Ruchem Wojsk. Grupa będzie pracować w Rosji do 2 sierpnia. Przyjazd polskiej delegacji jest następstwem czerwcowej wizyty w Moskwie Zastępcy Prokuratora Generalnego - Naczelnego Prokuratora Wojskowego pułkownika Jerzego Artymiaka.

W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, 10 kwietnia 2010 roku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i inni przedstawiciele najwyższych władz państwowych.

dvlapgx

Podziel się opinią

Share
dvlapgx
dvlapgx
Więcej tematów