Trwa ładowanie...

Trzecie podejście Platformy do mediów

Platforma Obywatelska rozważa podjęcie prac nad ustawą medialną na bazie projektu twórców i dziennikarzy - ujawnia "Rzeczpospolita". Już wcześniej premier przychylnie oceniał tę inicjatywę. 3 marca Komitet Obywatelski Mediów Publicznych ma przedstawić ostateczną wersje projektu.

Trzecie podejście Platformy do mediówŹródło: Jupiterimages
d22lseg
d22lseg

"Rzeczpospolita" pisze, że twórcy chcą, by prezesów TVP i Polskiego Radia wyłaniała w konkursie siedmioosobowa rada mediów publicznych. Byłaby ona również powoływana w konkursie przez komitet mediów publicznych, którego skład zostałby wylosowany spośród 250 osób, wskazanych między innymi przez organizacje pozarządowe i twórców. TVP i PR przestałyby być spółkami, a stałyby się państwowymi osobami prawnymi.

Według "Rzeczpospolitej" przedstawiciele PO zgłaszają wątpliwości, że w projekcie nie wpisano mechanizmów majątkowej kontroli nad mediami.

- To byłoby nasze trzecie podejście do zmiany ustawy medialnej - przypomina polityk z władz Platformy. Ale zaznacza: - Nie wszystkie przepisy obywatelskiego projektu w pełni nam odpowiadają.

- Zapoznam się z nim w tym tygodniu. Wiem, że projekt jest już w klubie - potwierdza posłanka Platformy Iwona Śledzińska-Katarasińska, która pilotowała poprzednie projekty tej partii.

Poparcie dla projektu zadeklarował już klub parlamentarny PSL. Gotowy na rozmowy jest także SLD.

d22lseg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22lseg
Więcej tematów