Trwa ładowanie...

Prymas odprawi 4 czerwca mszę pod Stocznią Gdańską

Na Placu Solidarności w Gdańsku, przed
Pomnikiem Poległych Stoczniowców, w 20. rocznicę upadku komunizmu
odprawiona zostanie 4 czerwca msza święta, której przewodniczył
będzie prymas Polski Józef Glemp.

Prymas odprawi 4 czerwca mszę pod Stocznią GdańskąŹródło: WP.PL
d1e7v7g
d1e7v7g

Jak poinformowała Kuria Metropolitalna Gdańska, będzie to "dziękczynna msza święta za dar wolności i niepodległości", w intencji "ludzi pracy Gdańska i Wybrzeża, szczególnie stoczniowców, którzy latem 1980 roku z determinacją i odwagą podjęli - odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego Jana Pawła II - trud 'odnowienia oblicza' polskiej ziemi, wypowiadając 'w nowy sposób i w nowym kontekście' słowo 'Solidarność'".

Mszę, która rozpocznie się o godz. 12.00, koncelebrować będzie prymas Polski kardynał Józef Glemp, a kazanie wygłosi metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

"Spotkajmy się tego dnia na modlitwie - Lud Boży naszej Archidiecezji i Metropolii, stoczniowcy, portowcy, ludzie morza i Pomorza, w jedności godnej dzieci chrześcijańskiego narodu i dziedzictwa św. Wojciecha Biskupa Męczennika, w duchu braterstwa, miłości i dziękczynienia za wypełnienie się - w domu naszej Ojczyzny - słów Psalmu Dawidowego utrwalonych na Trzech Krzyżach Gdańskich: 'Pan da siłę swojemu ludowi, Pan da swojemu ludowi błogosławieństwo pokoju'" - napisał w komunikacie Kurii Metropolitalnej Gdańskiej jej kanclerz ks. Stanisław Zięba.

d1e7v7g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e7v7g
Więcej tematów