Trwa ładowanie...
d2hjw6k

Toruń. Koronawirus w parafii o. Tadeusza Rydzyka

O. Tadeusz Rydzyk mieszka w klasztorze w parafii św. Józefa w Toruniu. Jej proboszcz poinformował o wykryciu przypadku zakażenia wśród duszpasterzy świątyni. Kościół został zamknięty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O. Tadeusz Rydzyk mieszka w klasztorze przy parafii św. Józefa w Toruniu
O. Tadeusz Rydzyk mieszka w klasztorze przy parafii św. Józefa w Toruniu (ONS, Fot: ONS)
d2hjw6k

"W związku z potwierdzeniem pierwszego przypadku zakażenia COVID-19 w zespole duszpasterzy parafii św. Józefa w Toruniu, w trosce o bezpieczeństwo wiernych, postanowiliśmy o zamknięciu świątyni w dniu 20 października 2020 r." - przekazał proboszcz Wojciech Zagrodzki na stronie parafii.

Taki stan rzeczy utrzyma się do czasu "wyjaśnienia okoliczności, wszczęcia procedur przez władze sanitarne i wykluczenia możliwości zakażenia u kapłanów, którzy mogliby bezpiecznie w kościele posługiwać".

Proboszcz przewiduje, że ponowne otwarcie kościoła nastąpi w piątek, po przeprowadzeniu dezynfekcji kościoła oraz "wydelegowaniu do posługi w kościele kapłanów, którzy nie mieli możliwości kontaktu z osobami zakażonymi".

d2hjw6k

Proboszcz podkreślił, że działania podjęto "w poczucia odpowiedzialności za wiernych". W klasztorze oo. redemptorystów znajdującym się obok parafii św. Józefa w Toruniu mieszka o. Tadeusz Rydzyk.

Zobacz też: Andrzej Duda podpisał ustawę o Funduszu Medycznym. Władysław Kosiniak-Kamysz: to pomysł mojej żony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hjw6k

Podziel się opinią

Share
d2hjw6k
d2hjw6k
Więcej tematów