Trwa ładowanie...

Tomasz Zdzikot wiceszefem MON

Kolejne zmiany w Ministerstwie Obrony Narodowej. Na stanowisko sekretarza stanu został powołany Tomasz Zdzikot.

Share
Tomasz Zdzikot wiceszefem MON
Źródło: PAP, fot: Marcin Bednarski
d313pf6

O nominacji ministerstwo poinformowało na Twitterze:

Tomasz Zdzikot urodził się 2 listopada 1979 r. Jest radcą prawnym, absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ukończył również studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz studia podyplomowe z zakresu europeistyki, samorządu terytorialnego, zarządzania w administracji publicznej oraz zarządzania nieruchomościami.

d313pf6

W latach 2003-2005 był doradcą zastępcy prezydenta m.st. Warszawy Sławomira Skrzypka, a w 2006 r. zastępcą burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Jako przedstawiciel wojewody mazowieckiego brał udział w pracach zespołu do spraw ustawy o obszarach metropolitalnych. W latach 2007-2008 był wiceprezesem zarządu spółki Centrum Bankowo-Finansowe "Nowy Świat" SA. Od 2008 r. pracował w Departamencie Prawnym Biura KRRiT, w tym jako wicedyrektor departamentu.

W latach 2006-2014 był radnym m.st. Warszawy, a od 2014 r. sprawuje mandat radnego Sejmiku woj. mazowieckiego.

18 listopada 2015 roku Zdzikot został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od 25 października 2017 r. był sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz pełnomocnikiem rządu ds. przygotowania organów administracji państwowej do współpracy z systemem informacyjnym Schengen i wizowym systemem informacyjnym.

Roszady w MON

Przypomnijmy, w ramach niedawnej rekonstrukcji rządu nowym ministrem obrony narodowej został dotychczasowy szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Zastąpił na tym stanowisku Antoniego Macierewicza, którego odwołanie wzbudziło wiele emocji. Szybko pojawiły się głosy, że dymisję "wymusił" skonfliktowany od miesięcy z byłym ministrem prezydent Andrzej Duda. Niedługo potem, na wniosek nowego szefa MON, Macierewicz objął funkcję szefa podkomisji smoleńskiej.

Zobacz pożegnalne przemówienie Macierewicza:

d313pf6

Podziel się opinią

Share
d313pf6
d313pf6
Więcej tematów