Trwa ładowanie...

Tomasz Siemoniak pyta MON o ojca Edmunda Jannigera

Tomasz Siemoniak pyta ile resort obrony zapłacił oraz jakie umowy zawarto do tej pory z Robertem Schwartzem. Prywatnie jest to ojciec Edmunda Jannigera, czyli dwudziestokilkuletniego doradcy w resorcie obrony. Poseł PO pyta o okres od momentu zaprzysiężenia rządu do 15 marca.

Share
Tomasz Siemoniak pyta MON o ojca Edmunda Jannigera
Źródło: Facebook, Fot: Edmund Janniger
d4207pn

Wykład Roberta Schwartz o zagrażających życiu zmianom skórnym wywołanych lekami odbył się w zeszłym roku. Tomasz Siemoniak komentował, że jest "to forma zapłaty za wspieranie Macierewicza", a korzyści płynące z wykładu są niewspółmierne do kosztów przelotu, noclegów i honorarium. Aby to sprawdzić zapytał MON o koszty wykładu.

W lutym nadeszła odpowiedź w tej sprawie. Poseł PO informował, że w związku z wykładem ojca Edmunda Jannigera resort wydał 38 tys. zł. Nie jest to kwota jaką dostał Robert Schwartz, ponieważ ten zrzekł się swojego wynagrodzenia. Dlatego Tomasz Siemoniak zapytał o wszystkie umowy zawarte przez MON i jednostki podległe resortowi.

d4207pn

Teraz Tomasz Siemoniak pyta MON ile na współpracy z ministerstwem i jednostkami podległymi zarobił ojciec Edmunda Jannigera. Jest to już drugie zapytanie posła PO w spawie Roberta Schwartza.

Były szef MON zauważa za Wirtualną Polską, że Robert Schwartz, Edmund Janniger i Luis Moreno-Ocampo działają razem w radzie nadzorczej Międzynarodowym Forum Bezpieczeństwa. A Luis Moreno-Ocampo to argentyński prawnik specjalizujący się w prawie międzynarodowym i mediacjach podczas sporów pomiędzy państwami. Jak sam przyznał, został zatrudniony aby odzyskać wrak prezydenckiego samolotu po katastrofie smoleńskiej.

MON zadowolone z pracy młodego doradcy

Wirtualna Polska zapytała o pracę Edmunda Jannigeraw MON. W odpowiedzi biuro prasowe ministerstwa napisało, że „od chwili zatrudnienia p. Janniger nie organizował żadnych spotkań i wizyt dla Podsekretarza Stanu w MON”. Młody pracownik ministerstwa obrony ma organizować wizyty naukowców w wojskowych jednostkach naukowych. Mimo że od momentu zatrudnienia, czyli od grudnia 2016 roku, nie odbył się żaden wykład to ministerstwo jest zadowolone z pracy dwudziestokilkulatka. W odpowiedzi napisano, że „dotychczasowe rezultaty pracy p. Jannigera spełniają zakładane oczekiwania”.

Jednak młody doradca w MON nie zgodził się ze stanowiskiem resortu, w którym oficjalnie pracuje. Edmund Janniger wskazał, że zorganizował sympozjum Williama Palatucciego. Ale odbyło się ono w dniu zatrudnienia młodego doradcy w ministerstwie, a same sympozjum zorganizowano w współpracy z Radą ds. Publicznych i Międzynarodowych Uniwersytetu Rutgers.

d4207pn

Podziel się opinią

Share
d4207pn
d4207pn
Więcej tematów