Trwa ładowanie...
d35kow6

Tomasz Nałęcz wraca do polityki?

Tomasz Nałęcz przyjął zaproszenie na inauguracyjne spotkanie koalicji SdPl - PD - Zieloni firmowanej przez Dariusza Rosatiego, Janusza Onyszkiewicza i Marka Borowskiego - informuje "Gazeta Wyborcza".
Share
Tomasz Nałęcz wraca do polityki?
Źródło: PAP
d35kow6

Według organizatorów, Nałęcz zgodził się uczestniczyć w budowie nowej centrolewicy. Sam polityk mówi, że choć potwierdził, że jest gotów poprzeć nową inicjatywę, to zawodowo do polityki nie wraca.

Gazeta przypomina, że Nałęcz największą popularność zyskał w latach 2003-04 jako przewodniczący sejmowej komisji badającej tzw. aferę Rywina.

Według gazety, dla nowej inicjatywy ważna będzie najbliższa sobota. Zbiorą się wtedy kongresy SdPl i PD, rada krajowa Zielonych oraz zarząd Partii Kobiet. Trzy pierwsze na koalicję zapewne się zgodzą. Decyzja Partii Kobiet pozostaje zagadką. Inauguracyjne spotkanie centrolewicy odbędzie się "najpóźniej za miesiąc.

Wojciech Filemonowicz - niemal pewny kandydat na nowego szefa SdPl - chce zaproponować współpracę także "środowisku Włodzimierza Cimoszewicza". Jednym z łączników między oboma środowiskami może być właśnie Tomasz Nałęcz.

d35kow6

Podziel się opinią

Share
d35kow6
d35kow6
Więcej tematów