ycipk-2pubwj
ycipk-2pubwj

Tokio: podwodny Disneyland

(AFP)
Pod Tokio zostanie otwarty we wtorek DisneySea - pierwszy Disneyland, który znajduje się pod wodą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2pubwj

Do tej pory firma założona przez znanego amerykańskiego rysownika Walta Disneya zakładała własne parki rozrywki na lądzie. Japoński projekt jest więc dla niej rewolucyjny. Na 71 hektarach zaprojektowano siedem tematycznych "portów", a każdy z nich będzie oddzielną, zamknięta przygodą-wariacją na wybrany przez organizatorów temat. Całość projektowano zgodnie z hasłem - "Ziemia jako wodna planeta".

Jak podaje japońska agencja Kyodo, koszt zbudowania DisneySea to prawie 3 miliardy dolarów. Właściciele liczą jednak na szybki zwrot inwestycji. Według ich szacunków, rocznie powinno park odwiedzać ok. 10 milionów gości.

Ich szacunki nie są bezpodstawne; w Tokio od 1983 roku działa już DisneyLand. Jest to najpopularniejszy tematyczny park rozrywki w Japonii; od momentu powstania przyciągnął już 260 milionów turystów.

ycipk-2pubwj

Pomysłodawcy obu parków zsynchronizowali ich działalność - będą otwarte w tych samych godzinach. Parki połączono specjalnie wybudowanym pociągiem, którego trasę wytyczono wokół obu miasteczek. W ten sposób firma chce konkurować z otwartym w marcu parkiem tematycznym giganta przemysłu filmowego Universal Studios, który uruchomił w Osace własne March of Hollywood. (mon)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2pubwj

ycipk-2pubwj
ycipk-2pubwj