Trwa ładowanie...

Terlikowski chce ewangelizować kosmitów

Informacja NASA o historycznym odkryciu układu planetarnego, na którym mają panować warunki zbliżone do ziemskich sprowokowała Tomasza Terlikowskiego do refleksji na temat ewangelizacji istot pozaziemskich. Publicysta zapowiedział, że jeśli spotka kosmitów, będzie im opowiadał prawdę o Bogu.

Terlikowski chce ewangelizować kosmitówŹródło: Wikipedia/Twitter
d1hku4r
d1hku4r

Terlikowski wypowiedział się na ten temat na swoich Twitterze pisząc:

Refleksje dziennikarza opublikował też malydziennik.pl, na łamach którego Terlikowski stwierdził, że odkrycie przez naukowców nowego układu planetarnego nie oznacza istnienia innych inteligentnych istot życia. - Bóg mógł ich chcieć i stworzyć je, ale mógł tego nie robić - pisze publicysta. Idąc dalej w swoich rozważaniach sugeruje, że jeśli istnieją, to nie byłyby one równe człowiekowi.

- Jeśli Chrystus stał się człowiekiem, to nie mógł jednocześnie stać się kosmitą, wcielić się w jakąś inną istotę inteligentną. Słowo stało się Ciałem, jednym Ciałem, stało się człowiekiem, więc nie może już stać się kosmitą. Terlikowski poddaje pod wątpliwość wiarę kosmitów w Boga. Jest jednak przekonany, że gdy stanie przed obliczem kosmicznych istot, będzie je ewangelizował.

d1hku4r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hku4r
Więcej tematów