Trwa ładowanie...
d14vazt
tenis
27-11-2000 18:42

Tenisowa "Lisbon story"

d14vazt
d14vazt
Para numer 1.
Źródło: Para numer 1.

We wtorek startuje w Lizbonie Masters Cup 2000 – turniej w gwiazdorskiej obsadzie z pulą nagród 3.7 mln. USD. Impreza, będąca wielkim świętem dla entuzjastów tenisa ziemnego, skonfrontuje ośmiu najlepszych zawodników z rankingu ATP "Champions Race". Podzieleni na dwie grupy – czerwoną i niebieską – tenisiści będą walczyć o nieoficjalny (ale odpowiadający rangą) tytuł mistrza świata w tej dystyngowanej dyscyplinie.

Elita rozbita jest na dwie "kategorie", pomiędzy którymi rozegra się batalia o prymat na kortach. Mowa oczywiście o tak zwanej "starej gwardii” i "młodych strzelbach". W skład tej pierwszej ekipy wchodzą takie uznane i opromienione międzynarodowymi sukcesami autorytety jak: Pete Sampras, Andre Agassi, Jewgienij Kafielnikow i Alex Corretia.

"Młody gniewny" - Hewitt
Źródło: "Młody gniewny" - Hewitt

Natomiast "młodzież" reprezentować będą: Gustavo Kuerten, Magnus Norman, Marat Safin i Lleyton Hewitt.

d14vazt

Za renomowanymi nazwiskami przemawia imponująca suma 21. singlowych tytułów "Wielkiego Szlema" oraz 5. triumfów w Masters Cup samego Samprasa.
Atutami - dobijających się do bram sławy i splendorów - "challengerów" jest determinacja , witalność i żywioł czyli klasyczny "głód sukcesu". Rzecz jasna podparty nietuzinkowymi umiejętnościami.

Czy dojdzie do zmiany warty?
Źródło: Czy dojdzie do zmiany warty?

Asem kier w tym gronie jest bez wątpienia Safin – okupujący od niedawna pierwsze miejsca w dwóch najbardziej prestiżowych rankingach ATP. Ponadto 20-letni Rosjanin ma duże szanse, aby zdetronizować starych mistrzów i stać się najmłodszą "rakietą numer 1." na koniec sezonu.

Turniej na kortach Pavilhao Atlantico w malowniczej stolicy Portugali zapowiada się arcy ciekawie. Wysokiego poziomu gry i sportowych emocji możemy być bardziej pewni, niż śniegu na biegunie. Jest o co walczyć. Prestiż, punkty, pieniądze - to chyba wystarczająca motywacja. Nawet w klimacie milenijnej dekadencji.

zibi

d14vazt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14vazt
Więcej tematów