Trwa ładowanie...
dl60b53

Tajwan: 88 ofiar tajfunu Nari

Na ulicach Tajpej (AFP)
Co najmniej 88 osób zginęło w wyniku przejścia nad Tajwanem tajfunu Nari - podała w sobotę
agencja Reuters.

dl60b53
dl60b53

Tajfun spustoszył wyspę na początku tygodnia. Początkowo mówiono o 66 ofiarach śmiertelnych, Jednak żołnierze i pracownicy ekip ratowniczych, którzy oczyszczali ulice Tajpej (stolicy Tajwanu), znaleźli kolejne ciała. Cały czas za zaginione uznaje się 13 osób.

Większość ofiar utonęła, część zginęła pod masami błota, inne zmarły wskutek porażenia prądem elektrycznym po zawaleniu się linii przesyłowych na północy wyspy. W akcji oczyszczania miast na północy Tajwanu bierze udział 20 tysięcy żołnierzy.

Cały czas jeszcze nie ma oficjalnych danych o stratach, jakie wyrządził żywioł. Wiadomo natomiast, że z powodu tajfunu tajwańska gospodarka zanotuje najniższy wzrost gospodarczy od 1962 roku - wtedy zaczęto prowadzić na wyspie tego typu statystyki. Według działającej przy rządzie Rady Rolniczej, tajfun spowodował straty szacowane na 84 mln dolarów

. Przewodniczący rządowej rady Planowania Gospodarczego i Gospodarki powiedział, że tajfun oraz ataki terrorystyczne w Stanach Zjednoczonych zmniejszą w konsekwencji produkt narodowy brutto Tajwanu o 0,2%. (ck)

dl60b53
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl60b53
Więcej tematów