Trwa ładowanie...
d1wov04

Szkło dobre do przetwarzania

Pilotażowy program selekcjonowania i przetwarzania szkła na terenie Mazowsza został pozytywnie oceniony przez ekologiczne organizacje pozarządowe i przedstawicieli mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego podczas czwartkowej konferencji zorganizowanej w ramach obchodów Dnia Ziemi.

d1wov04
d1wov04

Autor programu recyklingu szkła, Krzysztof Kawczyński, powiedział, że przetwarzanie tego surowca jest proste i tanie. Ludzie muszą segregować szkło w domu, specjalne firmy odbierać je i przewozić do hut, a te chętnie przetwarzają stłuczkę.

Największym problemem przy segregacji szkła jest brak pojemników, które powinny być ustawione blisko budynków mieszkalnych. Nie wszystkie gminy stać na ich zakupienie -powiedziała Grażyna Hodun koordynująca obchody dnia Ziemi w Warszawie. W samym województwie mazowieckim potrzebnych jest 2000 pojemników na szkło białe i kolorowe.

Program recyklingu szkła zostanie najprawdopodobniej wprowadzony na terenie całego kraju. W samym tylko województwie mazowieckim powstaje około miliona ton odpadów rocznie. Aż 16% stanowi szkło. Jest ono najmniej szkodliwe dla środowiska, ale zajmuje najwięcej miejsca. (reb)

d1wov04
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wov04
Więcej tematów