Trwa ładowanie...
d4fjxqd
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Syryjczycy nie chcą do Polski

Ponad połowa uchodźców z Syrii, których sprowadzono w tym roku do Polski, już wyemigrowała - informuje "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syryjscy uchodźcy
Syryjscy uchodźcy (PAP/EPA, Fot: Csaba Krizsan)
d4fjxqd

Od stycznia do 10 września br. wnioski o nadanie statusu uchodźcy złożyło w naszym kraju 245 obywateli Syrii, z czego 160 osób to ci sprowadzeni pod koniec czerwca przez Fundację Estera.

Jak wynika z najświeższych danych, które poznała "Rz", ponad połowa Syryjczyków sprowadzonych przez Fundację - 86 osób - zaraz po otrzymaniu statusu uchodźcy wyjechała z Polski na Zachód.

Wiele wskazuje na to, że podobnie postąpi większość uchodźców, którzy mają do nas trafić.

d4fjxqd

Polska jest dla migrantów jedynie krajem tranzytowym, Syryjczycy nie są tu wyjątkiem - mówi dr Paweł Dąbrowski, przewodniczący Rady ds. Uchodźców przy Premierze. Jak dodaje, RP opuszczają też Czeczeni, którzy otrzymali nad Wisłą status uchodźcy.

To zjawisko trwałe, które obserwujemy od lat. Generalnie cechą migracji do Polski jest jej tranzytowość - wskazuje Dąbrowski.

d4fjxqd

Podziel się opinią

Share

d4fjxqd

d4fjxqd
Więcej tematów