Trwa ładowanie...
d34fkwr

Studencka "plantacja" marihuany

Pięcioro studentów uprawiających w wynajmowanym mieszkaniu marihuanę zatrzymali koszalińscy policjanci - poinformował Mariusz Łyszyk z Komendy Miejskiej w Koszalinie. 27-letni Roberta T.

d34fkwr
d34fkwr

27-letni Robert T., 22-letni Łukasz D., 28-letni Jacek O., 22-letnia Sylwia Ł. i 21-letnia Andżelika L. zostali zatrzymani we wtorek wieczorem.

Prowadzona przez nich w trzypokojowym mieszkaniu plantacja była bardzo profesjonalnie przygotowana. Rosnącym w donicach krzakom marihuany stworzono specjalny mikroklimat. Plantacja była oddzielona od części mieszkalnej plastikowym parawanem. Nad donicami wisiała ultrafioletowa lampa, obok donic stały nawilżacze powietrza, klimatyzatory oraz termometry mierzące temperaturę przy rosnącej marihuanie. Studenci dbali o to, by temperatura na plantacji nie przekroczyła 20 stopni Celsjusza. Ziemia w donicach była specjalnie nawożona - powiedział Łyszyk.

Łyszyk dodał, że w mieszkaniu, oprócz donic z marihuaną znaleziono też pięć gram amfetaminy oraz osiem tys. zł w gotówce, co uzasadnia podejrzenie, że zatrzymane osoby handlowały narkotykami.

Zatrzymanym studentom za posiadanie znacznych ilości marihuany grozi do pięciu lat więzienia. Za nielegalną uprawę narkotyku mogą dostać do dwóch lat więzienia.

Według Łyszyka, zatrzymani studenci nie mieli dotąd zatargów z prawem. Osoba, od której studenci wynajmowali mieszkanie, nic nie wiedziała od uprawie marihuany - dodał.

d34fkwr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34fkwr
Więcej tematów