Trwa ładowanie...
d2ds6sz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Studenci mogą dostać dyplom bez orzełka?

Pierwsze dyplomy magisterskie wydawane w tym roku mogą być pozbawione godła państwowego - alarmuje "Nasz Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po protestach kibiców, orzełek ma wrócić na koszulki reprezentacji Polski
Po protestach kibiców, orzełek ma wrócić na koszulki reprezentacji Polski (AFP, Fot: Jacek Skarzyński)
d2ds6sz

Rządowa nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, która weszła w tym roku w życie, znosi obowiązek umieszczania godła państwowego na dyplomie magisterskim. Szczegóły wyglądu tego dokumentu sprecyzowała szefowa resortu nauki Barbara Kudrycka w wydanym 1 września rozporządzeniu. Nie ma tam ani jednego słowa o godle państwowym.

Na szczęście uczelnie nie spieszą się z wprowadzaniem ministerialnych zmian. - Nie ustalono jeszcze żadnych projektów. W związku z tym nie możemy na razie przekazać żadnych informacji - mówi Katarzyna Łukaszewska z biura prasowego Uniwersytetu Warszawskiego.

Podobna sytuacja ma miejsce na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. - Nie wiadomo, jak będą wyglądały nasze dyplomy, ponieważ zgodnie z tym rozporządzeniem uczelnia może jeszcze wydawać dotychczasowe wzory przez 3 najbliższe lata - zaznacza Marzena Widomska, kierownik działu kształcenia UMCS.

d2ds6sz

* Sprostowanie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego*

"Uczelnie działają w Polsce na zasadach autonomii i w ich gestii pozostaje umieszczanie na dyplomie Godła Państwowego. Ministerstwo do rozporządzenia wpisało niezbędne elementy, takie jak zapis o wydaniu dyplomu w Rzeczypospolitej Polskiej oraz godło uczelni, co ma służyć zróżnicowaniu uczelni ze względu na jakość kształcenia. Umieszczenie godła uczelni pomoże w budowie marki uczelni, rozpoznawalnej przede wszystkim przez pracodawców" - napisano w oświadczeniu przesłanym mediom.

d2ds6sz

Podziel się opinią

Share

d2ds6sz

d2ds6sz
Więcej tematów