olimpiada
16-08-2004 07:52

Srebrna mOtylia

Dwa medale olimpijskie dla Polski zdobyła Otylia Jędrzejczak. Nasza pływaczka do srebra na 100 metrów motylkiem dołożyła srebro na 400 metrów stylem dowolnym.

Srebrna mOtyliaŹródło: PAP
d3kvbv2
d3kvbv2

Mistrzynią olimpijską na 100 m stylem motylkowym została Australijka Petria Thomas, a brązowy medal wywalczyła Holenderka Inge de Bruijn.

Na dystansie 400 metrów najlepsza była Francuzka Laure Manaudou. Pół sekundy za nią dopłynęła nasza Otylia. Na najniższym stopniu podium stanęła Amerykanka Kaitlin Sandeno.

W finale 400 metrów Otylia Jędrzejczak pobiła rekord Polski na tym dystansie. Jej czas 4.05,84 był o ponad sekundę lepszy od poprzedniego rekordu, który... sama ustanowiła w porannych eliminacjach (4.07,11).

Francuzka Manaudou pobiła natomiast rekord Europy. Poprzedni (4.05,84 - taki sam, jaki dziś uzyskała Jędrzejczak) należał od 1989 r. do pływaczki z NRD Anke Mohring.