Trwa ładowanie...
d460nbm

Sondaż: Polacy o pracy emerytów

Połowa Polaków jest zdania, że propozycje ministra pracy, zmierzające do zakazu lub ograniczenia zatrudnienia emerytów, rencistów i osób pobierających świadczenia przedemerytalne, przyczynią się do znacznego zmniejszenia bezrobocia.

d460nbm

Z sondażu, przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii i Rynku PENTOR wynika, że tak twierdzi 50,6% ankietowanych; odmiennego zdania jest 42,3%.

Prezes PENTORA Eugeniusz Śmiłowski podkreślił, że częściej twierdząco odpowiadali ludzie w wieku 30-49 lat, którzy są w pełni aktywności zawodowej. Podejrzewam, że tu zadziałała konkurencja, być może część tych osób uważa, że jesli nie będzie tyle pracy dla emerytów i rencistów, to więcej pracy będzie dla nich - powiedział Śmiłowski. Dodał, że wśród młodych ludzi nieznaczna większość uważa, iż propozycje ministra Hausnera nie przyczynią się do zmiejszenia bezrobocia.

Ponad połowa Polaków uważa natomiast, że wprowadzenie zakazu lub ograniczenia pracy przez emerytów i rencistów spowoduje, iż przedsiębiorcy będą chętniej zatrudniać absolwentów. Takiego zdania jest 52% badanych, przeciwnie twierdzi nieco ponad jedna trzecia respondentów.

PENTOR przeprowadził sondaż na 800-osobowej próbie Polaków, posiadających telefony stacjonarne. (jask)

d460nbm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d460nbm
Więcej tematów