Trwa ładowanie...
d4ea30v

Sms-owa znajomość zakończyła się zabójstwem

Zabójstwem zakończyła się utrzymywana przez niemal sześć lat za pomocą sms-ów i mms-ów znajomość między 21-latkiem z Zamościa w woj. lubelskim i 29-latkiem z Mielenka Drawskiego w woj. zachodniopomorskim. Młodszy mężczyzna zasztyletował starszego.

d4ea30v
d4ea30v

21-letniemu Damianowi P. przedstawiono zarzut zabójstwa, za co grozi nawet dożywocie. Szef Prokuratury Rejonowej w Drawsku Pomorskim Wojciech Sadowski powiedział, że podejrzany przyznał się do zarzutu.

Prokuratura zakłada, że najbardziej prawdopodobnym motywem morderstwa było to, że 29-latek podawał się w elektronicznej korespondencji za kobietę.

Jak dodał Sadowski, sprawa z uwagi na zakładany motyw zabójstwa jest precedensowa. Zaznaczył też, że śledztwo jest na bardzo wstępnym etapie i wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia będzie wymagało wykonania wielu czynności procesowych.

29-latek zginął w czwartek ok. godz. 20.00 przez swoim domem od kilku ciosów zadanych myśliwskim nożem. Zaraz po zabójstwie Damian P. zadzwonił na policję, by powiadomić o tym, co się stało.

d4ea30v

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że elektroniczną znajomość mężczyźni nawiązali przed kilku laty, po tym, jak starszy z nich odpowiedział na zamieszczony w telegazecie przez Damiana P. anons, w którym ten poszukiwał dziewczyny do wymiany sms-ów i mms-ów.

Do feralnego czwartku mężczyźni nie widzieli się, ani nie rozmawiali ze sobą przez telefon. Jednak 21-latek, jadąc do Mielenka Drawskiego, prawdopodobnie już wiedział, że nie korespondował z dziewczyną, tylko z mężczyzną.

Prokuratura będzie wnioskować do sądu o areszt dla mieszkańca Zamościa. Do sprawy zostaną też powołani biegli z zakresu psychologii i psychiatrii.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że podejrzany 21-latek nie był dotychczas karany.

NaSygnale.pl: Znasz tego cwaniaka?

d4ea30v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ea30v
Więcej tematów