Trwa ładowanie...
d30ynbp

Słowacja dołączyła do "listu ośmiu"

Słowacja dołączyła do ośmiu państw europejskich, które poparły stanowisko Waszyngtonu wobec Iraku - poinformował premier tego kraju Mikulasz Dzurinda.

Share
d30ynbp

Premier Słowacji podczas rozmowy telefonicznej ze swoim hiszpańskim kolegą Jose Marią Aznarem - który był inicjatorem apelu poparcia dla USA - "utożsamił się z poglądem, iż solidarność, współpraca i decyzje społeczności międzynarodowej są najlepszą nadzieją na osiągnięcie rozbrojenia Iraku, zaś Saddam Husajn wykorzystuje jej odmienne poglądy" - brzmi komunikat biura prasowego słowackiego rządu.

Rząd w Bratysławie zdecydował w środę, iż otworzy swoją przestrzeń powietrzną i lotniska dla międzynarodowej koalicji antyirackiej.

Zaproponował także wykorzystanie jednostki chemicznej przygotowanej do walki z bronią masowego rażenia. Miałyby ona powstać w ciągu miesiąca i składać się z wojskowych specjalistów- ochotników, jeżeli wysłanie słowackich żołnierzy poza granice kraju zaakceptuje na najbliższym posiedzeniu parlament.

Szefowie ośmiu państw, w tym sąsiedzi Słowacji z Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Węgry) podpisali w czwartek list otwarty list, w którym popierają działania USA wobec Iraku. (mag)

d30ynbp

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/pisane-ci-pisanie-6039096887997569a )
Skomentuj tę sprawę! Czy Polska powinna się aż tak bardzo angażować po stronie Ameryki? Czy Polska powinna bardziej liczyć się ze zdaniem Niemiec i Francji? Czy Polsce potrzebny jest "Wielki Brat" za oceanem?
Redakcja wiadomości poszukuje osób, które mają ciekawe spostrzeżenia, dotyczące publikowanych informacji. Jeśli chcesz się tymi uwagami podzielić, to zapraszamy Cię do współredagowania naszego serwisu i czekamy na Twój komentarz dotyczący powyższego tematu.

d30ynbp

Podziel się opinią

Share
d30ynbp
d30ynbp
Więcej tematów