Trwa ładowanie...

Śląsk. Żołnierze stali się ratownikami

Wykłady, ćwiczenia, a na koniec egzamin państwowy i otrzymany tytuł. Brzmi jak jedna z wielu studenckich historii. Ich jednak nie było tak wielu, każdy z nich osiągnął to na co tak ciężko pracował.
Share
Terytorialsi mogą teraz pomagać medykom
Terytorialsi mogą teraz pomagać medykom Źródło: wp.pl
d1r96ok

Ponad 100 żołnierzy13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej i Wojsk Operacyjnych ukończyło kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wraz z otrzymaniem dyplomu, zdobyli oni potwierdzony egzaminem państwowym tytuł ratownika. Teraz będą mogli wykorzystywać nabyte umiejętności m.in. w szpitalach, pomagając lekarzom w walce z koronawirusem.

Terytorialsi będą mogli pobierać wymazy, opatrywać chorych czy zajmować się dystrybucją środków ochrony indywidualnej. Tego wszystkiego nauczyli ich ratownicy medyczni ze Szkoły Ratownictwa Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Poruszali tematykę, m.in. dotyczącą bezpieczeństwa w miejscu wypadku, udzielenia pomocy poszkodowanemu, zestawów ratowniczych czy dezynfekcji sprzętu. Ratownicy zdradzili też, co robić podczas zdarzeń masowych, wstępnej segregacji poszkodowanych czy psychologicznych aspektów wsparcia ofiar wypadków.

Żołnierze mają świadomość tego, że taki kurs jest jednym z elementów szkolenia i pozwala pomagać mieszkańcom nie tylko w czasie konfliktów zbrojnych, ale też w czasie pokoju

d1r96ok

Szczepienia dla seniorów. Żołnierze WOT wspierają ich przy rejestracji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1r96ok

Podziel się opinią

Share
d1r96ok
d1r96ok
Więcej tematów