Trwa ładowanie...

Separatyści zaatakowali pod Mariupolem

Mimo zawieszenia broni pozycje ukraińskiej armii wciąż są ostrzeliwane przez siły prorosyjskie. W ciągu ostatniej doby takich ataków było około 30. Artyleria separatystów atakowała m.in. ukraińskie posterunki pod Mariupolem.

Share
Separatyści zaatakowali pod Mariupolem
Źródło: PAP/EPA, fot: OLEG PETRASYUK
d4561ty

W Mariupolu w nocy kilka razy słychać było głuche dudnienie. Ostrzelane przez separatystów blok-posty - czyli posterunki ukraińskiej armii - znajdują się kilkanaście kilometrów od centrum miasta. Rakiety Grad i pociski artyleryjskie spadały w okolicach miejscowości Tałakowka i Pawłopole. Nie ma informacji o poważniejszych stratach po stronie ukraińskiej.

Skąd u separatystów ciężka artyleria? Zastępca szefa sztabu ochotniczego pułku Dniepr 1 Władimier Bohoniz nie ma wątpliwości: - Tam separatystów jest niewielu i jest to przede wszystkim piechota, a ostrzały artyleryjskie prowadzone są przez Rosjan. Ostrzały zdarzają się z różną regularnością - dodają inni ukraińscy żołnierze. Przed tygodniem w tamtym rejonie ostrzelano inną miejscowość - Sartanę. Zginęło wtedy 7 cywilów.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4561ty

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4561ty
d4561ty
Więcej tematów