Trwa ładowanie...
d4mdjha

Sandomierz: razem przeciw białaczce

250 osób zgłosiło się na apel warszawskiej Fundacji Przeciwko Leukemii, która zorganizowała w piątek w Sandomierzu i Tarnobrzegu akcję pobierania próbek krwi od osób, które chcą zostać dawcami szpiku kostnego.
Share
d4mdjha

Przez cały dzień w obu miastach przedstawiciele Fundacji rozmawiali również z młodzieżą szkolną. W lokalnych telewizjach kablowych emitowane były specjalne programy informacyjne.

Organizatorzy chcą znaleźć m.in dawcę szpiku dla chorej na białaczkę mieszkanki Tarnobrzega Celiny Błaszkiewicz, matki trojga małych dzieci. To właśnie poprzez udział w takich akcjach możemy sprawić, że nasi znajomi oraz sąsiedzi będą spokojniej patrzeć w przyszłość i przestaną bać się słowa - białaczka - powiedziała jedna z organizatorek Ewa Żak.

Dodała, że podczas czterech podobnych akcji - przeprowadzonych jeszcze w ubiegłym roku - zgłosiło się ponad 300 potencjalnych dawców szpiku.

Dane osób, które przyjdą na badania i przejdą je pomyślnie zostaną umieszczone w specjalnym rejestrze utworzonym przez Ministerstwo Zdrowia. (and)

d4mdjha

Podziel się opinią

Share
d4mdjha
d4mdjha
Więcej tematów