Trwa ładowanie...
rząd
27-01-2004 13:30

Rząd przyjął plan Hausnera


Rada Ministrów przyjęła plan racjonalizacji wydatków
społecznych - poinformował rzecznik rządu Marcin Kaszuba. To
ostatni etap planowania realizacji rządowego programu
uporządkowania i ograniczenia wydatków publicznych, autorstwa
wicepremiera Hausnera.

Share
Rząd przyjął plan HausneraŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d363y4m

Jak powiedział Kaszuba, dokument określa co ma być zrobione, kto odpowiada za realizację, kiedy konkretne rozwiązania wejdą w życie oraz jakie skutki finansowe przyniosą.

Pierwotna wersja planu przyjęta przez rząd w październiku zeszłego roku zakładała ograniczenie do 2007 roku łącznie wydatków publicznych o 32 miliardy złotych. Przyjęty we wtorek program zakłada - według komunikatu Centrum Informacyjnego Rządu - oszczędności o ponad 2 miliardy złotych niższe.

"W dokumencie przedstawiono szczegółowe propozycje działań zmierzających do wdrożenia procesu zmian w systemie świadczeń społecznych" - czytamy w komunikacie CIR. Zmiany te dotyczą m.in. wieku emerytalnego, aktywizacji zawodowej osób starszych, świadczeń z ubezpieczenia społecznego, aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych i ubezpieczeń społecznych rolników.

d363y4m

_ "Celem zaproponowanych działań jest nie tylko ograniczanie wydatków publicznych, ale przede wszystkim dążenie do podwyższania - bardzo niskiego - wskaźnika zatrudnienia i ograniczenie sfery ubóstwa"_ - czytamy w komunikacie rządowym.

W ramach przyjętego planu ograniczeń wydatków publicznych o 30 miliadów do 2007 roku, rząd planuje cięcia wydatków na administrację o 5 miliardów 800 milionów złotych.

d363y4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d363y4m
d363y4m
Więcej tematów