Trwa ładowanie...

Rosyjski MSZ: Zachód chce nam odebrać mundial

- Państwa Zachodu zrobią wszystko, byle tylko odebrać nam mistrzostwa świata - stwierdziła Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego resortu dyplomacji.

Share
Rosyjski MSZ: Zachód chce nam odebrać mundial
Źródło: PAP
d12hjbh

Zacharowa wysunęła swoje oskarżenia w rozmowie z rosyjskim Kanałem 5.

- Użyją wszelkich środków. Ich umysły są skupione tylko na piłce. Broń Boże, żeby dotknęła ona rosyjskiego boiska - powiedziała przedstawicielka MSZ.
Jej komentarz dotyczył zachowania krajów zachodniego sojuszu po ataku chemicznym w Salisbury, kiedy otruty został były szpieg Siergiej Skripal i jego córka. Wielka Brytania oraz inne kraje - w tym np. Polska i Islandia - ogłosiły, że jej przywódcy nie pojadą na czerwcowy mundial w Rosji. Szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson porównał natomiast tegoroczne mistrzostwa świata do Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 roku, wykorzystanych przez Adolfa Hitlera do celów propagandowych.

d12hjbh

W wywiadzie Zacharowa po raz kolejny powtórzyła, że Rosja nie ma nic wspólnego z otruciem byłego funkcjonariusza wywiadu wojskowego GRU. Z kolei rosyjski ambasador Aleksander Jakowienko poszedł dalej, twierdząc, że atak na Skripala był operacją pod fałszywą flagą przeprowadzoną przez brytyjski wywiad. To już kolejna z kilkunastu teorii wysnutych przez rosyjskich oficjeli w odpowiedzi na zamach w Salisbury.

Rosja domaga się też od Wielkiej Brytanii dostępu rosyjskich urzędników konsularnych do przebywającej w szpitalu córki Skripala, Julii, której stan w ostatnich dniach się polepszył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12hjbh

Podziel się opinią

Share
d12hjbh
d12hjbh
Więcej tematów