Trwa ładowanie...
d3siogp
d3siogp

ROP wychodzi z AWSP

Zarząd Główny i Prezydium Rady Naczelnej ROP zdecydowały o wycofaniu Ruchu z koalicji wyborczej AWSP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3siogp

Zarząd Główny i Prezydium Rady Naczelnej na wspólnym posiedzeniu 19 lipca po przeanalizowaniu sytuacji społeczno-politycznej w kraju, działań rządu oraz projektu kampanii wyborczej AWSP uznały, że nie jest możliwa realizacja podstawowych założeń programowych Ruchu w ramach tej koalicji - czytamy w komunikacie przesłanym w piątek.

_ W związku z tym Zarząd Główny i Prezydium Rady Naczelnej zdecydowały o wycofaniu ROP z koalicji wyborczej AWSP_ - podkreślono w komunikacie podpisanym przez szefa ROP Jana Olszewskiego. Ostateczna decyzja o udziale ROP-u w wyborach zapadnie na zwołanym na 28 lipca posiedzeniu Rady Naczelnej ugrupowania.

Rzecznik Komitetu Wyborczego AWSP Ryszard Wawryniewicz powiedział, że koalicja wyborcza nadal istnieje. Tworzą ją ZChN, PPChD i RS AWS.

Decyzja ROP jest niewątpliwie złą decyzją, która nie służy budowaniu obozu centroprawicowego w Polsce. Nie wiem czy koledzy przestraszyli się sondaży, czy rzeczywiście nie widzą możliwości realizacji swoich celów programowych w ramach AWS Prawicy -powiedział Wawryniewicz.

Sytuację po wyjściu ROP z AWSP zajmie się w piątek Komitet Wyborczy tej koalicji.(km)

d3siogp

Podziel się opinią

Share
d3siogp
d3siogp
Więcej tematów