Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
miss
06-12-2005 (00:01)

Renata Nowak Miss Polski 2005

Renata Nowak z Bydgoszczy została Miss Polski
2005, zaś piętnastoletnia Sonia Niekrasz z Wrocławia została Miss
Polski Nastolatek 2005. Wybory Miss odbyły się w gdyńskim Teatrze Muzycznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Renata Nowak
Renata Nowak (PAP)
WP
Podziel się

Zobacz zdjęcia z konkursu!

Bydgoszczanka wybrana Miss Polski ma 20 lat, blond włosy i brązowe oczy. Ma 175 cm wzrostu, a jej hobby to taniec. Renata Nowak oprócz korony otrzymała także nagrody w postaci m.in. samochodu osobowego i telewizora plazmowego.

WP

Pierwszą wicemiss została 20-letnia blondynka Małgorzata Kiezik z Polic, drugą wicemiss natomiast gdańszczanka Aneta Mizera, również 20-letnia blondynka. Najładniejsza nastolatka, Sonia Niekrasz, ma 15 lat i pochodzi z Wrocławia, jest blondynką, ma szare oczy i 177 cm wzrostu. W przyszłości chciałaby zostać prawnikiem. Jej hobby to czytanie.

Najładniejsza nastolatka otrzymała w nagrodę skuter, podobnie jak pierwsza i druga wicemiss, którymi zostały odpowiednio Joanna Lisewska, siedemnastolatka z Elbląga i Joanna Chudzińska, piętnastolatka z Głogowa.

Kandydatki, które przebrnęły eliminacje, zaprezentowały się jury i publiczności m.in. w strojach młodzieżowych i kąpielowych. Kandydatki do korony "dorosłej" miss wystąpiły na scenie m.in. także w wieczorowych kreacjach i krótkich futrzanych kurtkach.

W jury zasiadali m.in. Edyta Górniak i Dariusz Michalczewski. W finale o korony ubiegało się po 28 panien w każdej z kategorii.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP