Trwa ładowanie...
d3hcsyb
statek

Rejs z "Rejsem"

Share
d3hcsyb

Ponad sto osób ruszyło w sobotę w Rejs z "Rejsem". Wyprawę statkiem po Odrze miłośnicy kultowego filmu Marka Piwowskiego zorganizowali pod hasłem "Obywatelu: pracujesz na lądzie - odpoczywaj na wodzie". To już druga edycja tej imprezy.
Na pokładzie statku "Driada", który popłynął ze Ścinawy do Chobieni, zamontowano ekrany, na których wyświetlano "Rejs". Najpierw jednak miłośnicy filmu sami odgrywali scenki z ulubionej komedii.
Organizatorzy zadbali o konkursy, nad których prawidłowym przebiegiem czuwała Rada Rejsu i KO-wiec. Przedstawiono modę z czasów "Rejsu". Nie obyło się bez teleturnieju z "tendencyjnymi pytaniami". Podczas wyprawy zawiązywały się różne sekcje - np. sportowe i śpiewaków, a najczęściej wypowiadanymi zdaniami były najsłynniejsze dialogi i powiedzonka z filmu.
W rejsie statkiem po Odrze wzięli udział również zwycięzcy specjalnego castingu do rejsowych ról.
Wszyscy uczestnicy rejsu "Driadą" biorą udział w zabawie przypominającej kręcenie kultowego obrazu. Wszystko, co dzieje się na statku, jest naprawdę upamiętniane przez kamery, a później będzie zmontowane w jedną całość - zapewniła Magda Mikołajczak z Centrum Kultury "Muza" w Lubinie (Dolnośląskie), które jest organizatorem imprezy. (teq)

d3hcsyb

Podziel się opinią

Share
d3hcsyb
d3hcsyb
Więcej tematów